Żywność, która obiecuje być wolna od tłuszczów trans, może w rzeczywistości zawierać do 0,5 grama częściowo uwodornionych olejów, co jest sposobem na uzyskanie listy składników

Zdejmuje twoją naturalną soczewkę i zastępuje ją plastikowym implantem soczewki. Zadanie może skorygować skrajną dalekowzroczność lub krótkowzroczność. Działa dobrze, jeśli masz cienkie rogówki lub inne drobne dylematy rogówki. Zabieg związany z LASIK lub LASIK można połączyć z RLE w celu poprawy astygmatyzmu.

PRELEX, szybki w handlu soczewkami prezbiopii, to po prostu procedura przydatna w przypadku utraty elastyczności oka. Lekarz zdejmuje soczewkę i zastępuje ją soczewką wieloogniskową.

Niemożliwe jest uruchomienie telewizora lub powietrza bez słyszenia reklam o nowej, niedrogiej operacji, aby pozbyć się uciążliwych okularów lub współpracowników. Ale skąd masz pewność, że nie grasz w rosyjską ruletkę?

Dr med. WebMD Bill Lloyd jest okulistą posiadającym uprawnienia do wykonywania laserowej chirurgii refrakcyjnej. należy do najczęściej wykonywanych operacji w USA. Abyś mógł rzucić trochę światła na tę popularną operację, Lloyd przedstawia dziesięć kwestii, których należy się nauczyć przed poddaniem się laserowej chirurgii refrakcyjnej.

1. Poznaj siebie – dlaczego naprawdę chcesz mieć tę operację? Będziesz żył wiecznie z jego wynikami, więc nie daj się złapać w trend. Nie ma żadnych gwarancji. Wielu pacjentów nadal używa okularów!

2. Poznaj swojego chirurga – spróbuj znaleźć wykwalifikowanego, certyfikowanego okulistę. Zadawaj bezpośrednie pytania dotyczące doświadczenia chirurga i wskaźnika powikłań. Czy Twój chirurg będzie kontynuował opiekę nad Tobą po operacji, po operacji, czy też rozważasz skierowanie do innego lekarza?

3. Poznaj swoją wadę refrakcji – Im większa liczba osób z krótkowzrocznością (krótkowzroczność), tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz potrzebować powtórzenia procedury (eufemistycznie nazywanej „udoskonaleniami”). Zapytaj swojego lekarza, jakie są możliwości, które chcesz udoskonalić.

4. Wiesz, czy spełniasz kryteria – po prostu nie jest dla wszystkich. Osoby, które mają poważne, określone choroby rogówki, a także inne wybrane schorzenia oczu, nie powinny poddawać się LASIKowi.

5. Wiedz, co się dzieje – zapoznaj się z całą procedurą. Ponieważ nie śpisz przed operacją, nie chcesz żadnych niespodzianek.

6. Poznaj szanse – po laserowej chirurgii refrakcyjnej większość pacjentów cieszy się poprawą (może niekoniecznie idealną) bez starych okularów. Żaden organ nie gwarantuje 20/20, 20/25 ani 20/30. Jeśli słyszysz takie twierdzenia, zacznij myśleć o szukaniu gdzie indziej.

7. Poznaj ryzyko – Chirurgia laserowa refrakcji to operacja. Absolutnie nie ma czegoś takiego jak „drobna operacja oka”. Powikłania, takie jak nadmierna korekta, niedostateczna korekta, zniekształcenie źrenicy, uszkodzenie, obrzęk i choroba mogą sprawić, że będziesz nieszczęśliwy.https://yourpillstore.com/pl/reprostal-na-przerost-prostaty-cena-w-aptece-gdzie-kupic/ Możesz usłyszeć statystyki około 2% lub 5% komplikacji, ale jeśli odbywa się to zgodnie z Twoimi wymaganiami, to 100%!

12 marca 2001 – Dobra wiadomość jest taka, że ​​widzę; zła wiadomość jest taka, że ​​widzę. Więcej o tym później.

Niemniej jednak prosta prawda jest taka, że ​​dwa i pół miesiąca po operacji, aby poprawić moje i nadal nie są w pełni wyregulowane.

Być może jesteś podobny do ludzi po 40 roku życia – starzenie się zaczyna zmieniać twoje życie w sposób, którego nie lubisz. To absolutnie miało miejsce, jeśli o mnie chodzi. Doszedłem do punktu, w którym naprawdę nie mogłem zobaczyć brudu na liczniku domowym, dopóki nie założyłem okularów do czytania, podczas gdy liczby na prędkościomierzu mojego pojazdu były tylko trochę niewyraźne.

Chciałbym więc jeszcze raz przypomnieć sobie, jak skończyłem, trzy dni po minionych świętach Bożego Narodzenia, nosząc plastikowe bańki na oczach w centrum chirurgii laserowej szpitala Zale Lipshy w szpitalu University of Texas Southwestern w Dallas ( UTSW). Może pomóc Ci zdecydować, czy to działanie jest dla Ciebie.

Od dłuższego czasu myśl o tym czaił się w tylnej części mojego mózgu. Ale jeszcze półtora roku temu zadanie to zostało zatwierdzone przez FDA tylko dla krótkowzroczności. Dzieje się tak, gdy tylko krzywa rogówki jest zbyt stroma, co powoduje rozmycie odległych obrazów. Gdy tylko operacja została zatwierdzona ze względu na dalekowzroczność (krzywizna rogówki jest zbyt płytka, powodując rozmycie bliskich obiektów), prawdopodobieństwo tego, że się tego doświadczyłem, zbliżyło się o krok.

Latem ubiegłego roku FDA zatwierdziła dwie maszyny laserowe do korekcji dalekowzroczności (w rzeczywistości ma ona nieregularny kształt – bardziej przypomina piłkę nożną zamiast koszykówki). Zrobiłem to relację o każdym z nich, wykorzystując jako główne źródło H. Dwight Cavanagh, dr n. Med., Wiceprzewodniczący oddziału okulistycznego UTSW. Wysłuchałem uważnie tego, co powiedział wcześniej w odniesieniu do procedury; biorąc wszystko pod uwagę, wcześniej był jednym z wielu lekarzy, którzy prowadzili, a ponadto jednym z wielu badaczy w badaniu porównującym tę technikę z innym rodzajem operacji laserowej zwanej PRK. Rozmawiałem również z mężczyzną pod sześćdziesiątkę, który brał udział w badaniu klinicznym LASIK w szpitalu, który przedstawił promienną ocenę.

Kiedy kłujesz i palisz, wyglądasz na czerwono lub czujesz się ziarnisty – tak jakby utknął w nich jakiś piasek – być może tak. To zaburzenie może wystąpić, gdy małe gruczoły na powiekach i wokół nich nie wytwarzają wystarczającej ilości łez, aby Twoi podglądacze byli zdrowi i wyraźni.

Kiedy łzy dobrze wykonują swoją pracę, starannie utrzymują powierzchnię tego oka gładką, wygodną i nawilżoną oraz zmywają kurz i zanieczyszczenia i chronią je przed chorobami. Zdrowe oczy łzy przez cały dzień, każdego dnia, aby zachować wilgoć.

Ale czasami określone choroby, a także samo starzenie się powodują, że łzy są mniej. Zespół suchego oka może się również zdarzyć, gdy tylko oczy nie wytwarzają łez w odpowiedniej formie, aby wypędzić cząsteczki lub starannie nawilżają powierzchnię. Wszystko, co robisz, aby zapewnić dziecku wygodę w niebieskich, brązowych lub zielonych odcieniach, zależy od tego, co powoduje suchość oczu.

W niektórych przypadkach lekarz może preferować leczenie podstawowego problemu lub stanu; może też przepisać specjalne leki, aby po prostu pomóc oczom wytworzyć więcej wyjątkowych łez, lub zasugerować sposoby powstrzymania łez przed zbyt szybkim odpływem z oczu.

Ponadto istnieją działania, które można podjąć samodzielnie, aby złagodzić szorstkie, irytujące objawy. Weź te proste domowe sposoby, aby znaleźć ulgę:

Łzy są zbudowane z oleju, wody i. Twoje oczy potrzebują wszystkich trzech części, aby zachować wilgotność i zdrowie. Zapalone i łuszczące się powieki mogą zatykać gruczoły wydzielające tłuszcz na krawędzi powieki i powodować suchość oka.https://yourpillstore.com/

Aby znacznie złagodzić podrażnienia i rozluźnić zatkane oleje, zwilż czystą myjkę ciepłą, wyciśnij ją i połóż na zamkniętej na co najmniej chwilę. Delikatnie popchnij krawędź powieki małym palcem, aby wycisnąć zatkane oleje. Wilgotne ciepło pomaga złagodzić zatkane oleje w gruczołach. Zwilż szmatkę zazwyczaj, aby pozostała ciepła. Każdego dnia będziesz potrzebować ciepłych okładów, aby po prostu obniżyć poziom, nawet jeśli twoje oczy poczują się dużo lepiej.

Kiedy jesteś suchy, podrażniony, możesz udać się do apteki, aby wybrać kilka kropli. Można by pomyśleć, że to tylko szybka podróż, dopóki nie staniesz przed niekończącymi się półkami z opcjami. Biorąc pod uwagę wszystkie obecnie dostępne typy, czy ma znaczenie, na który się zdecydujesz?

Tak, zdecydowanie tak. Używasz kilku rodzajów kropli, aby rozwiązać różne dylematy, takie jak vs. Podczas gdy niewłaściwe mogą pogorszyć objawy.

W większości przypadków można znaleźć trzy główne formy kropli:

 • krople
 • Krople przeciw zaczerwienieniu

Niektóre krople mogą wywoływać mieszankę rzeczy, jednak jeśli rozpoznasz te podstawowe typy, nauczysz się, jak świadomie wybierać.

Możesz również zauważyć naturalne, homeopatyczne lub organiczne krople do oczu. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma wielu dowodów na to, jak dobrze to działa.

Kiedy ich używać. Sztuczne łzy to twoje ulubione krople. Ich głównym zadaniem jest zawsze dbanie o dobrą i wilgotną powierzchnię oczu.

Co w nich jest. Starają się naśladować prawdziwe łzy, ale to się kończy, to dość skomplikowane. Dlatego różne marki używają różnych mieszanek składników, takich jak na przykład:

 • Lubrykanty utrzymujące wilgotność oczu (wszystkie sztuczne łzy potrzebują trochę)
 • , jak sód i który może pomóc w leczeniu zewnętrznej błony śluzowej oka
 • Guma guar, występująca w bardziej tłustych kroplach. To raczej duża pomoc, jeśli masz suchość oczu, ponieważ łzy szybko wysychają.
 • Konserwanty zapobiegające rozwojowi bakterii w butelce z kroplami

Być może będziesz musiał skorzystać z różnych marek, aby zobaczyć, która z nich najlepiej pasuje do Twoich oczu.

uważaj na konserwanty. Sztuczne łzy z nimi są świetne, ponieważ są zwykle tańsze. Ale także u niektórych osób mogą one pogorszyć suchość oczu. Niektórzy ludzie są uczuleni na konserwanty, między innymi mogą podrażniać oczy.

Unikaj sztucznych łez, które zawierają konserwanty, jeśli:

 • Drażnią twoje oczy.
 • Twoje suche oko jest ciężkie.
 • Stosujesz krople znacznie częściej niż cztery do sześciu razy dziennie.

jeśli szukasz kropli do oczu niezawierających konserwantów, pamiętaj, że tak naprawdę nie są one dostępne w typowych butelkach z kroplami do oczu. Zamiast tego często widzisz je w fiolkach jednorazowego użytku. Odkręcasz wieczko, wkładasz krople i wyrzucasz fiolkę. Ponadto są znacznie droższe niż inne typy.

jest czymś więcej niż tylko niewygodą. To może cię zranić. Zabiegi i kilka prostych czynności przynoszą ulgę w bólu.

Twoje naturalne łzy kąpią się i koją za każdym razem, gdy mrugasz. Jeśli nie zrobisz wystarczająco dużo łez lub wyparują one zbyt szybko, Twoje oczy wysychają. Mogą zachorować, podczas gdy powierzchnia oka może ulec uszkodzeniu, jeśli nie jest leczona.

, olej i śluz tworzą zdrowe łzy. Krople do oczu zwane sztucznymi łzami naśladują Twoje prawdziwe. Zazwyczaj są one tym, co lekarze sugerują jako pierwsze. W aptece można wybierać spośród wielu marek dostępnych bez recepty. Być może będziesz potrzebować kilku kolejnych, zanim znajdziesz ten, który działa dla Ciebie.

Krople zawierają konserwanty lub bez nich. Jeśli używasz sztucznych łez cztery lub więcej razy dziennie, wybierz jedną bez. Konserwanty mogą podrażniać.

są również dostępne w grubszych krawatach i maściach. Skorzystaj z nich, jeśli zwykłe krople nie działają. Używaj ich przed snem, ponieważ gęsty płyn może rozmazać.

Czasami sztuczne łzy nie wystarczają i utrzymuje się zespół suchego oka (przewlekły). Twój lekarz może zasugerować (,) krople. Ten lek wytwarza więcej własnych łez poprzez uspokojenie w gruczołach łzowych.

Będziesz go używać dwa razy dziennie. Może to zająć około pół roku, ale początkowo może powodować podrażnienia.

Nowa kropla zwana () również zahamuje obrzęk iz pewnością złagodzi oznaki lub objawy zespołu suchego oka. Te krople również stosujesz dwa razy dziennie. Ulgę można uzyskać już po dwóch tygodniach.

Gdy zespół suchego oka jest poważny, możesz potrzebować kropli do oczu, aby szybko złagodzić objawy. Będziesz ich używać tylko przez krótki czas.

Twój okulista może zasugerować zablokowanie kanalików łzowych, co oznacza, że ​​twoje oczy dłużej pozostają wilgotne. Małe zatyczki są umieszczane w kanałach w wewnętrznych kącikach oczu. Spowalniają one przepływ łez do nosa. Raczej przyklejają się do zewnętrznej wyściółki oka. Wtyczki są zakładane na później lub pozostawione na dłuższy czas.

Lub twój lekarz może zalecić operację, aby na zawsze zamknąć przewody.

może być dość powikłaniem leku, który bierzesz, wskazaniem na inny stan chorobowy, a nawet przewlekłym problemem, z którym zwykle się zmagasz, wynikającym z otoczenia.

Niezależnie od tego, dlaczego ją masz, dobrze jest dowiedzieć się, kiedy dotknąć bazy wraz z lekarzem, aby poddać się terapii, której będziesz potrzebować.

Kiedy już to zrobisz, może pojawić się na kilka innych sposobów, w tym:

 • Kłucie, pieczenie lub swędzenie
 • Śliszy śluz w lub w pobliżu
 • Czujesz, że masz coś w swoim
 • Zaczerwienienie
 • Problem z noszeniem współpracowników
 • dylematy jazdy nocą
 • Problemy z czytaniem lub patrzeniem na wyświetlacz przez jakiś czas
 • Wodnisty
 • Rozmazany
 • Zmęczone lub ciężkie powieki
 • Problemy z produkcją łez, gdy masz ochotę płakać

kilka razy można leczyć te objawy za pomocą leków dostępnych bez recepty, takich jak żele i maści. Innym razem najlepiej zadzwonić do lekarza.

Zwykle, przy typowym zespole suchego oka, lekarz domowy stawia diagnozę i sugeruje sztuczne łzy. W poważniejszych sytuacjach może być potrzebny specjalista z okiem.

Kiedy zespół suchego oka powstrzymuje Cię od wykonywania codziennych czynności lub wywołuje niepokój, lekarz musi o tym wiedzieć.

Na przykład, powinieneś zaplanować rozmowę, jeśli:

 • Twoje objawy nie ustępują.
 • Może nie jesteś tak, co powoduje suchość oka.
 • Leczenie w domu nie pomaga.

Twój lekarz będzie chciał sprawdzić, co powoduje suchość oka. Będzie też chciała mieć pewność, że to się nie rozwinęło. Zaawansowany zespół suchego oka może spowodować uszkodzenie przewodzenia oka. Z czasem może również powodować owrzodzenia oczu lub blizny na powierzchni oka. Większość z nich może mieć wpływ na twój.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone 18 czerwca 2019 r

ŹRÓDŁA:

American Optometric Association: „Dry Eye”.

Szpital Columbia University: „Zespół suchego oka”.

National Eye Institute: „Facts About Dry Eye”.

Klinika Mayo: „Zespół suchego oka”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone.

Jeśli swędzisz, palisz lub kłujesz, zatyczki punktowe są tylko faktem, aby złagodzić objawy. Dokładnie to, jak dobrze działają, zależy od przyczyn twoich problemów i rodzaju wtyczki, którą wybierzesz ty i twój lekarz.

Twój lekarz wprowadza zatyczkę do kanału łzowego, aby zablokować naturalny odpływ łez z kanału łzowego do nosa. Dzięki temu łzy, krople do oczu i lekarstwa pozostają na twoich oczach dłużej i pomagają utrzymać wilgotność oczu.

Możesz znaleźć trzy formy tego, co twój lekarz nazwie zatyczkami łzowymi.

Korki kolagenowe: zmniejszają się w ciągu dni, dni lub miesięcy. Twój lekarz może najpierw zasugerować, czy wtyczki mogą w ogóle pomóc. Jeśli tak, może zdecydować się na ich późniejszą wymianę, wybierając bardziej trwały model.

Zatyczki punktowe (silikonowe) mogą być dość długotrwałym leczeniem. Gdy tylko lekarz wprowadzi jeden do przewodu, końcówka będzie ledwo widoczna na twojej powiece. Oznacza to, że lepiej jest usunąć, gdy masz dylematy lub pragniesz nowego rodzaju leczenia. Absolutnie najczęstszym problemem związanym z wtyczkami punktowymi jest ich opadanie.

Korki wewnątrzanałowe są najtrwalszym rodzajem. Każdy wchodzi w głąb kanału i nie można go zobaczyć na pierwszy rzut oka na pokrywę. Są w stanie przez dłuższy czas pozostać w miejscu docelowym. Jedna wada: leczenie może wymagać operacji.

To proste. Twój lekarz może to zrobić w gabinecie. Lekarz znieczula kanał łzowy, a następnie wepchnie zatyczkę kleszczami. Lekarz może preferować rozszerzenie otworu kanalika przy użyciu narzędzia zwanego rozszerzaczem łzu. To może wydawać się nieco dziwne, ale może nie jest bolesne i trwa tylko chwilę.

Wtyczki są również dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Twój lekarz określi najbardziej przydatne dla Ciebie dopasowanie.

Przy pierwszej wizycie otrzymasz pełny. Twój lekarz będzie wymagał historii twoich objawów. Mogą również chcieć zmierzyć oznaki suchości i sprawdzić płynność i jakość łez.

Znajomość przyczyny zespołu suchego oka jest niezbędna. Wtyczki nie działają dla wszystkich innych. Są najbardziej przydatne, gdy nie produkujesz wystarczającej ilości łez lub masz łzy niskiej jakości. Twój lekarz prawdopodobnie zacznie cię od lub spadnie. Jeśli to nie rozwiąże Twoich dylematów, alternatywą będą wtyczki.

Dennis Thompson HealthDay Reporter

CZWARTEK, 26 grudnia 2019 r. (HealthDay News) – Nadchodzi nowy rok, a wraz z nim hordy ludzi poszukujących rozwiązań dotyczących zdrowego odżywiania.

Przerywany jest tylko uzasadnioną opcją, którą mogliby chcieć rozważyć, twierdzi, że nowa weryfikacja dylematu 26 grudnia New England Journal of Medicine.

„Stan wiedzy na temat przerywanego postu rozwinął się do takiego poziomu, że można go teraz uznać za jedno podejście, obejmujące ćwiczenia i zbilansowaną dietę, do poprawy i utrzymania zdrowia jako podejścia do stylu życia” – powiedział starszy autor Mark Mattson, neurobiolog z Johns Hopkins Medicine w Baltimore.

Mattson powiedział, że istnieją dwie główne techniki stosowania przerywanego postu we wszystkim:

 • Codzienne ograniczone czasowo karmienie daje ci wąskie okno, w którym sam możesz jeść, często od 5 do 9 godzin każdego dnia.
 • Okresowy post 5: 2 wymaga, aby ludzie jedli tylko jeden umiarkowany posiłek przez dwa dni w tygodniu.

Mattson wyjaśnił, że kiedy ludzie poszczą, powoli spalają zgromadzoną w nich glukozę. Wątroba zawiera około 700 kalorii glukozy.

„Wykorzystanie zapasów energii wątroby zajmuje od 10 do 12 godzin” – powiedział Mattson. „W takim razie, jakie są wyniki, tłuszcze są wykorzystywane jako energia”.

Technika ta nosi nazwę „zmiany metabolicznej”, podobnie jak powszechnie lubiany przez Amerykanów sposób odżywiania się z trzema posiłkami dziennie, który uniemożliwia ich organizmom wykorzystanie zapasów energii w wątrobie, a także powoduje przejście na spalanie tłuszczu. , Powiedział Mattson.

W nowej pracy Mattson i współpracownicy podsumowali istniejące dowody kliniczne. Badania pokazują również, że przerywany post może:

 • Stabilizuj, zwiększaj odporność na stres i tłumiąc.
 • Zmniejsz i popraw odpoczynek.
 • Popraw zdrowie mózgu i pamięć.

„Jeśli myślisz o przerywanym poście jako modnej diecie, myślę, że jest to całkiem uzasadniona opcja” – powiedziała Hannah Kittrell, zarejestrowana dietetyk i kierownik tego Mount Sinai PhysioLab w Nowym Jorku, szpitalu zajmującym się fizjologią żywienia i ćwiczeń.

„Wyjaśnieniem tego jest to, że nie ogranicza się do końca żadnych grup żywności” – powiedział Kittrell, który był prostym obszarem badań. „Może nie mówi, że nie jesz węglowodanów, nie jesz tłuszczu. To tylko modulowanie, jeśli jesz”.

Jeśli chodzi o rehabilitację, jeden lek nie jest odpowiedni dla wszystkich. Twój zespół odwykowy pomoże w odkryciu, które, jeśli w ogóle, mogą poprawić sztywność po. Należy pamiętać, że te leki nie są lekarstwem. Trwają terapie, które łagodzą widoczne objawy spastyczności.

„Nie ma leków, które byłyby dobrze sprawdzone – w dużych, dobrze zaprojektowanych – bezpośrednio pomagających w rehabilitacji ruchowej poza ich wpływem na spastyczność” – mówi dr n. Med. Rebecca Gottesman, Gottesman jest adiunktem neurologii naczyniowo-mózgowej w Johns Hopkins Szpital w Baltimore.

Kiedy pojawia się spastyczność, mięśnie pozostają napięte. Może to być niezwykła postawa i niekontrolowane ruchy. Niemal jeden na trzech pacjentów może mieć spastyczność po udarze. Spastyczność może wystąpić w dowolnym miejscu anatomii człowieka, ale najczęściej dotyczy ramienia. Czynności takie jak ubieranie się i jedzenie mogą stać się niezwykle trudne.

Ale może pomóc wybór metod leczenia, w tym leki. Terapie, które stosujesz, różnią się w zależności od poziomu i ciężkości spastyczności. Aby poradzić sobie z tą sytuacją, możesz potrzebować wielu typów. Aby uzyskać najbardziej przydatne rezultaty podczas rehabilitacji po udarze, najskuteczniejsze są leki w połączeniu z terapią, na przykład z ćwiczeniami wzmacniającymi, i zwykle stanowią one pierwszą linię leczenia. Bez codziennej rehabilitacji mięśnie pozostaną napięte, a stawy unieruchomione.

Kiedy masz ciężki, nietypowy ton – niezwykłe nasilenie napięcia tkanki mięśniowej i obniżoną zdolność tej tkanki mięśniowej do rozciągania – i wszystkie kończyny mogą mieć miejsce, leki doustne będą najlepszym wyborem, twierdzi Bogey. Leki te działają jednocześnie na wiele tkanek mięśniowych. Niemniej jednak mogą również powodować ogólnoustrojowe negatywne skutki, takie jak senność. „Pacjenci mają tendencję do przyjmowania środków uspokajających, zanim zobaczą korzyści płynące z tych leków” – twierdzi Stein. „Może nie jest tak, że nie mają one jakiejś wartości, niemniej jednak negatywne skutki przeważają nad korzyściami klinicznymi”.

Doustne leki na spastyczność obejmują leki, takie jak na przykład te:

 • () rozluźnia mięśnie, wykonując na środku. Może zmniejszyć, ucisk i ból oraz poprawić zakres elastyczności. Negatywne skutki mogą spowodować dezorientację lub lekkie uspokojenie w porównaniu z innymi metodami leczenia, utratę napięcia mięśniowego lub koordynacji oraz w przypadku nienaruszonych mięśni.
 • chlorowodorek () zmniejsza spastyczność poprzez blokowanie impulsów nerwowych. Niemniej jednak generalnie nie zmniejsza siły tkanki mięśniowej. Ponieważ utrzymuje się przez krótki czas, tyzanidyna jest najbardziej korzystna, gdy będziesz jej potrzebować do ulgi lub do wykonania określonych czynności. Negatywne skutki mogą obejmować, i senność.
 • Benzodiazepiny (i) rozluźniają mięśnie i zmniejszają spastyczność na krótki czas. Robią to, działając na ośrodkowy układ nerwowy. Negatywne skutki mogą powodować senność, osłabienie tkanki mięśniowej, upośledzenie umysłowe lub uzależnienie.
 • sód () blokuje sygnały powodujące kurczenie się mięśni. Może to zmniejszyć napięcie mięśni. Negatywne skutki mogą dodać, osłabienie, senność,,,, i prawie nigdy.

Wpisz „dietetyczna soda” i „” w wybranej wyszukiwarce internetowej, a będziesz zaskoczony tym, co odkryjesz.

„Pij więcej dietetycznych napojów gazowanych, zwiększaj nadmiar tkanki tłuszczowej?” pyta jeden nagłówek. „Diet Soda: Doorway to Weight Gain” krzyczy inny.

W niedawno dostępnym wyszukiwaniu w popularnej przeglądarce internetowej, 49 z pierwszych 50 trafień dotyczyło artykułów ostrzegających osoby pijące napoje dietetyczne, że napoje sprawią, że będą się pakować pod względem kilogramów.

Jedynym wyjątkiem był wpis na Wikipedii dotyczący „napojów dietetycznych”, w którym również wspomniano o obawach związanych z przyrostem masy ciała.

Gdybyś pomyślał o tym, co czytasz w Internecie, jasne jest, że picie dietetycznych napojów gazowanych powoduje przyrost masy ciała, prawda?

Być może, ale nie jest to prawdopodobne, mówi WebMD badacz dr Barry Popkin. Jasne jest, że nauka jest daleka od rozstrzygających.

W końcu większość wiadomości i postów na blogach cytuje kilka podobnych badań: badania na szczurach przeprowadzone przez dwóch badaczy z Uniwersytetu Purdue i dwa badania, które obserwowały z czasem osoby pijące napoje gazowane.

Popkin, który kieruje działem epidemiologii na Uniwersytecie Vermont w Chapel Hill, twierdzi, że żadne z tych badań nie stanowi przekonującego argumentu, że napoje gazowane bez kalorii pomagają przybierać na wadze.

Żaden przyjaciel tej branży napojów gazowanych, własne badania Popkina wiążą słodzone cukrem napoje gazowane i kierował międzynarodowymi wysiłkami w celu usunięcia ze szkół automatów sprzedających.

„Blogerzy tego świata trzymają się przekonania, że ​​dietetyczne napoje gazowane powodują otyłość, niemniej jednak nauki po prostu nie ma, aby to poprzeć” – mówi Popkin.

W analizie opublikowanej rok temu Popkin i współautor Richard D. Mattes, PhD, MPH, RD, który jest profesorem na Uniwersytecie Purdue, ale nie był zamieszany w badaniach na szczurach, dokonali przeglądu dochodzenia badającego wpływ na wagę .

Znaleźli niewielkie poparcie dla poglądu, że bezkaloryczne słodziki pobudzają apetyt lub sprzyjają otyłości w innej metodzie, niemniej jednak twierdzą, że więcej badań trzeba było wiedzieć na pewno.

Kiedy naukowcy z Purdue, dr Susan Swithers i dr Terry Davidson, opublikowali swoje pierwsze badania na szczurach zbudowanych w celu sprawdzenia ich teorii, która zmienia zdolność organizmu do modyfikowania kalorii, ludzie ci być może nie byli przygotowani na uwagę prasy, jaką otrzymały ich badania.

Jeśli powinieneś być wszystkim, co jesz, zgodnie z powiedzeniem, przeczytanie listy składników na opakowanej żywności spowoduje przerwę.

Niektóre potrawy zawierają wiele składników o skomplikowanych nazwach, które brzmią, jakby należały do ​​laboratorium chemicznego, a może nie na twoim własnym talerzu. Niektóre składniki wymieniają składniki, które są sprzeczne z twierdzeniami dotyczącymi przedniej części opakowania. Zacznij myśleć tylko o dwóch przykładach:

 • Pokarm, który trąbi się sam jako zawierający pełnoziarniste, może mieć więcej cukru niż zboża.
 • Żywność, która obiecuje być wolna od tłuszczów trans, może w rzeczywistości zawierać do 0,5 grama częściowo uwodornionych olejów, co jest sposobem na uzyskanie listy składników.

„Listy składników to zdecydowanie prosta metoda dokładnego sprawdzenia, co zawiera zapakowana żywność” – mówi dr Christine A. Rosenbloom, doktor nauk humanistycznych, profesor na Georgia State University. „Ale na początku ważne jest, aby pamiętać, że składniki są wymienione w kolejności malejącej od dominacji. Pierwsze dwa lub trzy składniki będą najbardziej istotne. Składniki na dole tej listy mogą występować w bardzo niewielkich ilościach”.

Oto, co mówią eksperci, aby znaleźć:

Zwłaszcza w przypadku zbóż, krakersów, makaronów i pieczywa wyrażenie „całe” powinno pojawiać się w pierwszym lub drugim składniku, niezależnie od tego, czy jest to mąka pełnoziarnista, owies, żyto czy inne ziarno. Dobrym sposobem na podwójne sprawdzenie jest przejrzenie zawartości błonnika pokarmowego w panelu faktów. Żywność pełnoziarnista powinna dostarczać co najmniej 3 gramy błonnika pokarmowego na porcję, a najlepiej więcej, według eksperta ds. Żywienia członków rodziny University of Pennsylvania, dr Lisy Hark, dr.

Coraz więcej pakowanych produktów jest słodzonych za pomocą zaskakującego zestawu cukrów, które dodają kalorii bez zwiększania wartości odżywczych. Składniki kończące się słowem „ose” to typowe rodzaje cukru, podobnie jak miód i słodziki kukurydziane.

Obecne badanie na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis wykazało, że te słodziki mają podobny efekt metaboliczny jak wiele innych rodzajów cukru. Mimo to, wszystkie słodziki dodają kalorii, ale niewiele, więc mogą liczyć na dylematy.

Aby dowiedzieć się, ile gramów cukru zawiera produkt, przejrzyj etykietę z informacjami o składnikach odżywczych. Cztery do 5 gramów cukru to równowartość płaskiej łyżeczki do herbaty.

To wskazuje, że prawie co tydzień nowe badanie ostrzega przed innym potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia związanym z napojami gazowanymi.

Najbardziej aktualne nagłówki gazet wzbudziły obawy, że dietetyczne napoje gazowane zwiększają ryzyko. Zarówno dieta, jak i zwykłe napoje gazowane są związane z określonymi nowotworami, uszkadzają je. Zwykłe napoje gazowane są powiązane z podwyższonym poziomem.

W ciągu ostatnich dwóch pełnych dekad opublikowano kilkaset badań nad sodą, ale większość badań przeprowadzonych na ludziach (zamiast na myszach lub szczurach) opierała się na wspomnieniach ludzi o tym, co wypili.

Badania obserwacyjne, takie jak te, mogą wskazać możliwe obawy, niemniej jednak nie mogą udowodnić, że napoje gazowane stanowią zagrożenie dla zdrowia lub nie.

Jeśli pijesz napoje gazowane – zwłaszcza jeśli pijesz większość z nich – to dokładnie, co ma oznaczać większość nagłówków? Czy możesz je odrzucić, biorąc pod uwagę fakt, że przemysł napojów to robi, jako zły szum naukowy i medialny? A może jest to czas i energia, aby odłożyć moc i przyjrzeć się wszystkiemu, co pijesz?

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w czasopismach medycznych opublikowano wiele badań dotyczących wpływu picia słodkich napojów lub napojów gazowanych na zdrowie. Niektórzy doradzali związek; innym nie udało się.

Czasami relacje medialne z tych badań zaskakiwały badaczy.

Taka była sytuacja w przypadku epidemiologa dr Hannah Gardener z tego Uniwersytetu w Miami. W lutym przedstawiła wczesne wyniki swoich badań na seminarium na temat zdrowia i była całkowicie nieprzygotowana na zainteresowanie mediów.

Historia pojawiła się w większości dużych firm, generalnie w większości dużych magazynów oraz w Internecie, w tym w WebMD.

Wczesne odkrycia wykazały 48% wzrost i ryzyko wśród zwykłych osób pijących napoje gazowane w codziennej diecie, w porównaniu z osobami, które w ogóle nie piły dietetycznych napojów gazowanych lub nie piły ich każdego dnia.

Większość raportów ostrzegała, że ​​wyniki są wstępne i być może nie dowodzą, że dietetyczne napoje gazowane.

Ale Gardener twierdzi, że wiele doniesień medialnych zawyżało wyniki. A także, gdy tylko historie zaczęły go prawidłowo wykorzystywać, twierdzi, że nagłówki wiadomości zwykle zaczęły go niewłaściwie używać, pozostawiając wrażenie, że jej badania potwierdziły związek żywności z sodą.

Pojęcie zdrowszego napoju gazowanego może wydawać się oksymoronem. Jednak dla producentów napojów gazowanych oahu jest najgorętszym trendem w kategorii lepszych dla Ciebie żywności i napojów.

Z całą obecną uwagą i zdrowiem, poszczególne osoby poszukują zdrowszych, bardziej naturalnych napojów. A producenci mają nadzieję, że zwiększą spadającą sprzedaż napojów gazowanych nowymi „zdrowymi” napojami gazowanymi z domieszką minerałów i sprzedawanymi na naturalnie brzmiących warunkach.

Sprzedaż napojów gazowanych obecnie spada w wyniku popularności wody butelkowanej i produktów niegazowanych, takich jak herbaty, soki, produkty rekreacyjne i napoje „funkcjonalne” z dodatkami, które mają rzekomo zwiększać energię lub ją zwiększać.

Organizacje sodowe zareagowały, udostępniając usługi i działania marketingowe.

Niektóre napoje gazowane są coraz częściej sprzedawane jako „musujące”, co oznacza pełnowartościowy, bardziej naturalny napój. Możesz znaleźć napoje bezkaloryczne z domieszką minerałów, takie jak Diet Coke Plus i Tava firmy Pepsi. Napoje gazowane „zero kalorii” są skierowane do konsumentów, którzy nie znają pojęcia „dietetyczny” napój. Ożywione smaki, takie jak granat, wiśnia, wanilia, cytryna, limonka i karmel, również mogą być wykorzystywane w napojach gazowanych.

„Branża napojów wierzy, że wszystkie napoje, w tym gazowane napoje bezalkoholowe, są częścią zdrowszego i zrównoważonego stylu życia” – mówi Tracey Halliday, rzeczniczka American Beverage Association. Zwraca uwagę, że wiele usług i produktów tej branży napojów, w tym wody butelkowane, soki, produkty rekreacyjne i dietetyczne napoje gazowane, jest katalizatorami zdrowia i.

Prawda jest taka, że ​​sztucznie słodzone napoje bezalkoholowe – nawet te wzbogacane suplementami diety – nie są naturalne i zdrowe, twierdzi Marion Nestle, profesor i kompozytorka książki z New York University. jakie rzeczy jeść.

„Reklamowanie napojów gazowanych jako zdrowych jest śmieszne, ale w dzisiejszych czasach ludzie domagają się więcej zdrowy wygląd producenci żywności, napojów i napojów gazowanych z pewnością muszą zwiększyć sprzedaż – twierdzi.

Dodaje, że większość konsumentów nie potrzebuje dodatkowych witamin zawartych w wzbogacanych napojach gazowanych.

„Nie mieliśmy niedoboru witamin, a te napoje zazwyczaj nie rozwiązują prawdziwych problemów medycznych naszego kraju, lub” – mówi Nestle.

dokonał cięcia, podobnie jak obiecujący i słodzik, który szturmem podbił cały świat – i czytelników WebMD.

Oto najczęściej oglądane wiadomości w WebMD w 2005 roku:

 1. Najgorsze miasta, najgorsze błędy w astmie
 2. Najlepsze stany dla wychowania zdrowych dzieci
 3. Ptasia grypa: 10 pytań, 10 odpowiedzi
 4. 4 kroki do lepszego zdrowia w 6 tygodni
 5. Nowy lek na redukcję tłuszczu może pomóc dietetykom
 6. Dietetycy mówią, że Splenda nie jest dokładnie taka jak cukier
 7. Tętno ujawnia ryzyko nagłej śmierci
 8. Znaki ostrzegające o udarze mogą rozpocząć się kilka dni wcześniej
 9. Sezon grypowy może jeszcze nie być osiągnięty
 10. Diet Pill Acomplia chroni funty

Funkcja WebMD Sprawdzona przez © 2005 WebMD, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czy facet, który uzupełnia napoje w automacie z napojami w biurze, zna cię z imienia?

Czy do porannego bajgla można pić dietetyczną sodę?

Czy twój maluch mógłby powiedzieć „napój gazowany”, zanim powiedział „mleko” lub „sok”?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, będziesz pił zdecydowanie za dużo napojów gazowanych. Soda nie jest tak popularna jak kiedyś. Beverage Digest poinformował w marcu 2006 r., że sprzedaż produktów takich jak Coke i Pepsi w USA spadła w poprzednim roku o 0,7%, co było początkowym spadkiem od dwóch dekad. Ale rok temu nadal kupiliśmy znacznie ponad 10 miliardów sytuacji napojów gazowanych.

Gdzie jest sytuacja? Każda puszka lub butelka słodzonego napoju gazowanego dodaje setki kalorii do Twojej codziennej diety – ale nie ma absolutnie żadnej wartości odżywczej. W rzeczywistości, zgodnie z Center for Science in the Public Interest, napoje gazowane mogą być największym źródłem kalorii w diecie Amerykanów, stanowiąc około 7% naszych kalorii.

Według wielu badaczy napoje gazowane mogą być świetnym sposobem na uzyskanie dylematów zdrowotnych. Liczne badania łączą nadmierne spożycie napojów gazowanych z. Na przykład raport uczniów z Massachusetts ujawnił, że z każdym dodatkowym słodkim napojem, jakie dziecko piło dziennie, jego prawdopodobieństwo wzrasta o 60%.

„Badania finansowane przez przemysł napojów sugerują brak związku między napojami gazowanymi a; badania finansowane przez wszystkich domagają się odmienności” – mówi dr David Katz, profesor nadzwyczajny zdrowia publicznego w Yale School of Medicine.

Soda była związana z wieloma innymi problemami zdrowotnymi. Różne badania ujawniły, że napoje gazowane mogą zmniejszyć zagrożenie. Każdy rozumie, że napoje gazowane mogą uszkodzić. Niektóre badania sugerują, że napoje gazowane mogą zwiększać zagrożenie, wypierając mleko z diety lub wpływając na wchłanianie.